wtorek, 24 maja 2016

Długowieczne płoty drewniane

Trwałe płoty z drewna

Niepoprawnie zabezpieczone sztachety drewniane w mgnieniu oka się dewastują i mogą bezpowrotnie zgubić swój dotychczasowy urok i właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie pożądane byłoby poznać typy pielęgnacji i pielęgnacji takiego ogrodzenia. Tylko wtedy będziemy mogli napawać się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drzewa należy rozpocząć od odpowiedniego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego uzależniony jest wynik końcowy własnych robót. Przed użyciem artykułów do osłony oraz ozdoby sztachet z drewna niezbędne jest oszacowanie, czy drewno jest czyste, suche i czy nie nosi objawów biokorozji. Wówczas po zwieńczeniu obróbki drewna na ogrodzenie możemy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Pielęgnację, głównie w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, winniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 powłok achromatycznego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robakami. Podczas gdy konserwujemy już nasze ogrodzenie przed rozwojem biokorozji, wypada nanosić następne preparaty, które ochronią je przed warunkami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego płotu, powinniśmy użyć achromatyczny lakier do przeznaczeń zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu ustalonego atramentu, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym wypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy płot od wewnątrz, lecz nie wytworzy na jego nawierzchni ochronnego filmu. Ochronione w ten sposób ogrodzenie pozostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji płotu, winniśmy zaimplementować lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, jaki skuteczniej niż w przypadku impregnatu kamufluje ogrodzenie przed negatywnym działaniem warunków atmosferycznych.

Jak widać aby płoty z drewna były trwałe trzeba poświęcić im dużo uwagi i troski.

Zgoła inaczej jest w wypadku płotów z plastiku. Ów wersja płotów jest w całości odporny na czynniki atmosferyczne dzięki czemu nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia z plastiku nie podlegają również biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz